1504/872
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Fritstående skrivebord af mahogni opsat på tilspidsende ben. Front med fire skuffer i sarg. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri med plakette fra Illums Bolighus. H. 73. B. 75. L. 144.
Brugsslitage, herunder ridser, mærker og pletter.
Moderne kunst og design, 20. januar 2015
Vurdering
Hammerslag