2148/274
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Klassisk design med medaljon på lyseblå bund. Knyttet med korkuld på silkekæde. Sign. Iran Esfahan Merabi. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 110×165.
BEMÆRK: EFTERSYN FRA 3–7.2(lukket 6.2) BE AWARE: PREVIEW FROM 3–7.2(CLOSED 6.2)
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud