1908/1559
Et sæt på 12 flaskebakker af sterlingsølv, profileret fane støbt med blomster og bladværk. Stemplet International sterling. Dessin 728. Vægt ca. 1046 gr. Diam. ca. 15. (12)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre størrelsesforskelle.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
22 bud