1346/238
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Sommerlandskab med bølgende marker. Sign. C. F. Aagaard 1. aug. 90. Olie på lærred. 29×34.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag