2442/1317
Taske af brunt læder med gyldne beslag, kædehank, drejelås og et rum med en indvendig lomme. 13 x B. 27 x D. 4 cm.
Dustbag medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på lås foran og misfarvning på kædestrop. Nogle mærker på læder, herunder en mørk stribe bagpå. Find stand indeni. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 16. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag