Victor Steensgaard (f. 1894, d. 1950)
Hyldebærbusk. Sign. V. Steensgaard, 1925. Akvarel på papir. Lysmål 71×72.
Papiret er gulnet og sidder løs i rammen. Mindre fugtskjolder. Undersøgt i ramme.
842467 |