903/​435

Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)

Udsigt over havet, Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 73×100.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK