2023/251
Flødekande af sølv, antageligt Norge. 19. årh. Vægt ca. 140 gr. H. 10,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Håndtag let trykket.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag