12109/114
Henrik Lund (f. Bergen 1879, d. Oslo 1935)
Portræt af Vilhelm Hammershøi. Usign. 1906. Radering på papir. Lysmål 17×15,5. Rammemål 45×39.
Intet at bemærke. Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud