12131/65
Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i farver med kvinder i have. 19./20. årh. Monteret som bordlampe. H. inkl. montering 41.
Der er enkelte små huller ind i glasuren få steder. Enkelte brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag