12131/​65

Kinesisk hatstand af porcelæn, dekoreret i farver med kvinder i have. 19./20. årh. Monteret som bordlampe. H. inkl. montering 41.

Sælger oplyser

Der er enkelte små huller ind i glasuren få steder. Enkelte brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

1.500 kr

Hammerslag

750 kr

750 kr