Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Le forêt demivierge”. Sign. Jorn 55, 112/200. Litografi i farver. Lysmål 48×70.
Van de Loo, nr. 179.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Enkelte minimale syrepletter.
10 bud
1063813 | ||
801915 (Autobud) | ||
1063813 | ||
801915 | ||
1063813 (Autobud) | ||
801915 | ||
1063813 | ||
806575 (Autobud) | ||
1063813 | ||
806575 |