1839/43
Bertha Dorph (f. København 1875, d. Hillerød 1960)
Portræt af Lise Weel, f. Dorph. Sign. Bertha Dorph, 1927. Olie på lærred. 88×72.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag