1751/1598
Gandhara relief af skifersten med bueskyttere til hest samt søjle i niche. 2.-5. årh. e. Kr. L. 34 cm. H. 20 cm. D. 8 cm.
Proveniens: Torunn Gulliksen Ihlemann og Jens Thygesen.
Alders og brugsslitage, afslag, ridser, gennemgående hul.
Varia, 21. december 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud