2124/17
Englesk standur i kasse af udskåret kamfertræ. Skive af messing med romer- og arabertal. Månefase og datoviser. Signeret Reynolds Kirkbride. 18. årh. H. 223. B. 52. D. 28cm
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Lodder og pendul medfølger. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag