2436/32
Langbænk af grønmalet fyrretræ, front udskåret med tunget kant. 19. årh. H. 51. B. 33. L. 205.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs og umalet sprosse. Manglende pyntelise.
Vurdering