2436/31
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Landskab med solen, der går ned bag træerne. Sign. Chr. Zacho 1906. Olie på lærred. 118×175.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1715, 2017 nr. 85.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Områder med let forrensning. Retoucheringer/reparationer.
Vurdering