1950/58
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
“Ved Skovløberhuset. Fra Sverrig”. Sign. C. F. Aagaard 1892. Olie på lærred. 40×54.
Udstillet: Charlottenborg 1892, nr. 3.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag