1821/​1606

Aron Bernhardtsen, 20. årh.

Grønlandsk herre- og dameportræt af udskåret og delvis bemalet træ, dekorerede med skiver af tand. Betegnet på bagsiden. H. 29,5. (2)

Varia, 24. maj 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag