1821/1606
Aron Bernhardtsen, 20. årh.
Grønlandsk herre- og dameportræt af udskåret og delvis bemalet træ, dekorerede med skiver af tand. Betegnet på bagsiden. H. 29,5. (2)
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag