2448/501
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)
Papirkniv af sterlingsølv, skaftets øverste del med kugledekor i relief. Udført og stemplet hos Evald Nielsen. Vægt 72 g. L. 21,2.
En Evald Nielsen kartonæske medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering