2023/​722

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Milieu”. Pendel med skærm af forgyldt og sortlakeret metal. Udført hos Fog & Mørup. Diam. 44.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.200 DKK  

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK