1950/​68
Et par klassiske havevaser af hvidmalet jern, på sokler. 20. årh. H. inkl. sokkel 67. (2)

Be­skriv­el­se

Et par klassiske havevaser af patineret jern, på sokler. 20. årh. H. inkl. sokkel 67. (2)

Brugsslitage. Rust. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.