1812/1557
Et par kinesiske hatstands af porcelæn, sekssidede, dekorerede i emaljefarver med personscenerier, blomster og poesi. 20. årh. H. 28 cm. (2)
Mindre brændingsfejl. Tilføjet 21/3: slitage på guld.
Varia, 22. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud