1512/​786

Aage Christiansen

Lænestol med ben af teak. Sider, ryg samt løse hynder betrukket med sort patineret skind. Udført hos Erhardsen & Andersen.

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og overfladiske krakeleringer.

Moderne kunst og design, 17. marts 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
250 DKK