1512/786
Aage Christiansen
Lænestol med ben af teak. Sider, ryg samt løse hynder betrukket med sort patineret skind. Udført hos Erhardsen & Andersen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og overfladiske krakeleringer.
Moderne kunst og design, 17. marts 2015
Vurdering
Hammerslag