872/963
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
“Kirkevej i Moret sur Loing”, Frankrig. Sign. Jais 25. Olie på lærred. 80×64. Uindrammet.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag