1950/94
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Skibe i oprørt hav ud for klippekyst. Sign. Chr. Blache, 1868. Olie på lærred. 24×32.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag