2138/76
Ubekendt maler, 19. årh.
Aftenparti med en hyrde og sine får i måneskinnet. Sign. A. Benetti. Olie på lærred. 36×56.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Hul i lærred.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag