866/714
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
“Havbillede”. Sign. Jens Søndergaard 46; sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 96×125.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag