2124/707
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Vase af stentøj modelleret med bladranke i relief. Dekoreret med blå glasur med lysegrå elementer. Sign. monogram, 321. H. 16. Diam. 9.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud