2446/119
Fransk Charles X sekretær af mahogni med beslag af forgyldt bronze, plade af belgisk sort granit. 19. årh.s begyndelse. H. 148. B. 100. D. 46.
Marmorplade har været revnet. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering
242732 |