2446/123
Gustav Heinrich Eberlein (f. 1847, d. 1926)
Ung kvinde hvilende på træstub. Sign. G. Eberlein samt bronzestøberstemplet. Patineret bronze på base af rødbroget marmor. H. 32/40 cm.
Aldersrelaterede spor.
Vurdering
804536 |