2045/776
Bing & Grøndahls Porcelænsfabrik
Rund vase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med mørkebrun glasur. Utydeligt signeret, indridset 123. Udført og stemplet hos Bing & Grøndahl. H. 18,8.
Fodrand med enkelte ujævnheder hidrørende fra fremstillingen.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud