1835/24
Slagterblok af nøddetræ. Medfølgende bord med skuffe samt bagplade med knivholder og grisehoved af metal. 19. årh. H. 116. B. 80. D. 60.
Brugsslitage. Sammensat.
Ældre malerier og møbler, 27. august 2018
Vurdering
Hammerslag