1835/​24

Slagterblok af nøddetræ. Medfølgende bord med skuffe samt bagplade med knivholder og grisehoved af metal. 19. årh. H. 116. B. 80. D. 60.

Brugsslitage. Sammensat.

Ældre malerier og møbler, 27. august 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK