2435/​566

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

“Colonial”. Et par armstole af eg. Sæde med sjeneflet, løse hynder i sæde og ryg betrukket med sort uld. Model OW-149. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. (2)

Serienr. 1000540 og 1000542.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
802930 7.000 DKK