2250/225
Stående buddhistisk munk af udskåret alabast, Burma, 19. årh. Monteret på sortmalt plint. H. 79/99 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag