2051/8047
Et par franske kandelabre af forgyldt bronze og grå marmor, hver med tre lysarme og støbt med bukkehoveder. 19. årh.s slutning. H. 51. (2)
Aldersrelaterede spor. Bemærk venligst: En mindre del er knækket af (medfølger).
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag