2104/1025
Jane Muus (f. Odder 1919, d. 2007)
Kompositioner med herre der spiser suppe samt hund med hvalpe. Sign. Jane Muus, 59 og Muus. Træsnit og litografi. Lysmål 30×33 og 28,5×40,5. (2)
Undersøgt i ramme. Papir med nogle folder.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud