2024/​40

Ubekendt kunstner, 19. årh.

Nattefiskeri ved norsk sø? Usigneret. Olie på lærred. 22×34.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag