2121/​227

Kinesisk eksport terrin af porcelæn, dekoreret i blåt med blomster og design. Hanke udformede som maskaroner. L. 35 cm. Derudover et ovalt underfad med sceneri L. 39 cm. 18/19. årh. (2)

Terrin fremstår med gennemgående revne.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK