2022/767
Ole Bent Petersen (f. 1938, d. 1998)
“Østre Gasværk Teater”. Cirkulær pilleæske af messing. Stemplet Ole Bent Petersen, Denmark. Udført hos Georg Jensen. H. 3. Diam. 4,5.
Mindre brugsslitage.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud