2022/644
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition. Tryksign. Jorn. Oplag 1800. Litografi i farver. Lysmål 24×39.
Litteratur: Van de Loo nr. 187.
Midterfold. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud