1445/917
Dansk snedkermester
To-personers sofa i buet form samt lænestol med betræk af grønt velour, ryg dybhæftet med runde knapper, ben af bejdset bøg. 1950'erne. Sofa L. 154. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på ben
Moderne kunst og design, 4. november 2014
Vurdering
Hammerslag