1445/​917

Dansk snedkermester

To-personers sofa i buet form samt lænestol med betræk af grønt velour, ryg dybhæftet med runde knapper, ben af bejdset bøg. 1950'erne. Sofa L. 154. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på ben

Moderne kunst og design, 4. november 2014

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK