2123/​8596

Russisk ikon med fremstilling af Jesus korsfæstelse. Tempera på træpanel, forsænket billedflade. 18. årh. 32,5×27.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.

Russisk tema, 7. juni 2021

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag