1946/​68

Demi lune formet konsolskab af mahogni, rigt prydet med bemalede dekorationer i form af vaser, blomster, bladværk og scene med kvinde og barn i landskab. Regency form. Ca. 1900. H. 94. B. 92. D. 44.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Låst låge. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK