1946/68
Demi lune formet konsolskab af mahogni, rigt prydet med bemalede dekorationer i form af vaser, blomster, bladværk og scene med kvinde og barn i landskab. Regency form. Ca. 1900. H. 94. B. 92. D. 44.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Låst låge. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag