2313/​9003

Svensk rokoko kommode af elmetræ. Beslag og greb af forgyldt bronze. Ca. 1760. Marmorplade formentlig senere. H. 82. B. 116. D. 57.

Enkelte små finérskader. Ingen nøgle.

Selected, 27. marts 2023

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag