2140/1134
Et par diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med fire fancyslebne diamanter omkranset af talrige brillantselbne diamanter. Diam. 1 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Begge bagmekanikker mangler.
Smykker og Fashion, 6. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag