Russisk vinterlandskab med aftensol over en kirke med forgyldte løgkupler. Sign. Olga. På bagsiden en etiket betegnet “N. 20. O. A.” Olie på malepap. 33×24.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: russia@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst, 29. november 2019