2123/8576
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Et par portrætter af Zar Alexander III og Kejserinde Dagmar af Rusland som tronfølgerpar. Usigneret. Voksbehandlede litografier i farver på papir. Hver 55×42. Samtidige rammer. (2).
Minimal aldersslitage, inkl. enkelte ridser og skrammer.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag