2043/141
Barok lås af smedejern, front graveret med Christian 6's kronede mogram og dateret 1739. 17×17 cm. Derudover en skyderigel. L. 13 cm. 18. årh. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag